Accustic Arts – wszystko, co możesz usłyszeć

W roku 1996 po ponad 10 latach doświadczeń w profesjonalnej produkcji muzycznej grupa niemieckich inżynierów założyła SAE – Schunk Audio Engineering. Początkowo działalność ich  koncentrowała się na technologii profesjonalnego nagrywania. Ale dość szybko, by spełnić wysokie standardy wymagań akustycznych w studiach nagrań, w SAE opracowano i wyprodukowano autorskie monitory studyjne typu near-field.

Wiedza zdobyta w trakcie prac w studiach nagraniowych oraz analiza wymagań, jakie stawiają systemy nagrywające zostały wkrótce wykorzystane przy opracowaniu wysokiej jakości urządzeń marki Accustic Arts. Celem było osiągnięcie maksymalnej autentyczności dźwięku podczas jego odtwarzania. W najlepszy sposób tłumaczy to misja i nazwa firmy. Accustic Atrs jest skrótem stworzonym od słów ACCUrate acouSTIC ARTS, co w jednoznaczny sposób nawiązuje do sztuki uzyskiwania autentycznego brzmienia. Accustic Arts oferuje pełny zakres wysokiej jakości urządzeń audio. Aktualizowana co jakiś czas oferta składa się z kolumn głośnikowych, elektroniki oraz uzupełniających je akcesoriów. Brzmienie Accustic Arts urzeka naturalnością, a wysoka moc, dynamika i naturalnie rozumiana analityczność idą w parze z satysfakcją, jaka towarzyszy słuchaniu muzyki.

Żadne z urządzeń Accustic Arts nie jest produktem wytwarzanym masowo. W konstrukcjach wykorzystano najlepszej jakości materiały i podzespoły. Kolejnym ważnym aspektem jest charakterystyczne wzornictwo. Projekty wszystkich urządzeń to efekt wieloletnich badań i prac rozwojowych. Wszystkie urządzenia produkowane są w zakładach mieszczących się na terenie Niemiec. Każdy egzemplarz, w dobrze znany na całym świecie, skrupulatny i charakterystyczny dla niemieckiego wykonawstwa sposób, składany jest ręcznie. Dbałość o każdy szczegół traktowana jest jako najlepszy sposób do osiągnięcia najwyższej, możliwej jakości. Dzięki temu utrzymywanie ustalonych przez siebie niezwykle wysokich standardów nie stanowi dla Accustic Arts żadnego problemu.

Siedziba firmy
Siedziba SAE mieści się w Lauffen am Neckar u nieopodal Stuttgartu, na południu Niemiec, Swoje siedziby mają tu także Mercedes Benz i Porsche. Jesienią 1998 firma przeniosła się do nowych budynków, które umożliwiły znaczne rozszerzenie zdolności produkcyjnej oraz ulepszenie procesów produkcji. Kompleks budynków firmy obejmuje również:

  • Sale pokazowe i odsłuchowe,
  • Laboratorium badawcze,
  • Linie produkcyjne,
  • Pomieszczenia dla prób i pomiarów,
  • Własne studio muzyczne z profesjonalnymi systemami nagrywania produkcji muzycznych.

Precyzyjne niemieckie wykonanie
Pojawienie się na rynku pierwszych produktów spod marki Accustic Arts poprzedzone było okresem 5 lat prac badawczych i rozwojowych. W tym czasie korzystano z wiedzy zdobytej podczas współpracy z zewnętrznymi wykonawcami i specjalistami z branży audio, przeprowadzono liczne testy i próby odsłuchowe oraz poszukiwano odpowiednich materiałów i komponentów. Wszystko to składa się na wyjątkową jakość produktów Accustic Arts. By ją osiągnąć, SAE wykorzystuje najbardziej precyzyjne i wydajne podzespoły i dzięki nowoczesnej technologii tworzy doskonałe, znane na całym świecie komponenty audio. Produkty Accustic Arts zaprojektowane są tak, by oferować bezkompromisową jakość, ale również najlepszy stosunek jakości do ceny.

Oferta
Urządzenia Accustic Arts zaprojektowano tak, aby praktycznie każdy miłośnik sprzętu – w zależności od potrzeb i oczekiwań – był w stanie zbudować kompletny tor audio. W ofercie znajdują się:

  • Odtwarzacze CD
  • Transporty i przetworniki DAC
  • Przedwzmacniacze
  • Końcówki mocy
  • Wzmacniacze zintegrowane

Galeria:


Nagrody: