Inne modele

Producent: Trinnov Audio

Model: Trinnov Audio Altitude32

Typ: Kino domowe / Procesor dźwięku


Opis

Trinnov Audio Altitude32 – procesor dźwięku

Trinnov Audio Altitude32 to referencyjny przedwzmacniacz/procesor dźwięku dookólnego doskonale nadający się do zastosowania w najlepszych kinach domowych. Wykorzystuje Trinnov Optimizer – innowacyjny system korekcji akustyki pomieszczenia w celu osiągnięcia najlepszych, przestrzennych efektów brzmieniowych. To pierwszy high-endowy procesor, który obsługuje wszystkie formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS-X oraz Auro-3D.

 

W Trinnov Audio Altitude32 zastosowano wszystkie wyjątkowe technologie opracowane przez Trinnov Audio.  Zna je cały przemysł filmowy: studia producenckie i największe sale kinowe. Trinnov Audio to także doświadczenie, dzięki któremu od roku

 

 

2001 firma jest liderem w produkcji urządzeń optymalizujących przetwarzanie dźwięku 3D. Trinnov Audio Altitude32 to najbardziej zaawansowany i innowacyjny przedwzmacniacz kina domowego jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Altitude32 to przedwzmacniacz audoi-video następnej generacji i nowa referencja wśród urządzeń tego typu.

 

Optymalizacja dźwięku 3D
Aby osiągnąć trójwymiarowy dźwięk otaczający słuchacza, konieczne jest stosowanie dodatkowych kolumn. Zwiększają one ilość interakcji akustycznych z pomieszczeniem odsłuchowym, co stwarza problemy podczas korekcji akustyki pomieszczeń. Z tego powodu liderzy w branży, np. Technicolor i laboratoria NHK, od 2007 roku stosują technologię Optimizer aby osiągnąć dźwięk najwyższej jakości. Altidute32 pozwala na korekcję akustyki 32 kanałów dźwięku. W czasach ciągłych zmian w branży, firma Trinnov postawiła przed Altitude32 dwa zadania:

 • dostarczać dźwięk najwyższej jakości
 • oferować możliwość stałego rozwoju przez następne lata.

Od 2003 roku Trinnov Audio skupia się na ciągłych innowacjach jako jedynej drodze do uzyskania dźwięku najwyższej jakości i możliwości stałego dopasowania do najnowszych standardów. Większość komponentów, z których zbudowany jest Altitude32 stworzyliśmy we własnych laboratoriach: projekt zewnętrzny i samą obudowy, projekt platformy sprzętowej i płyty z układami elektronicznymi, układ korekcji akustyki i implementację kodeków. Dodatkowa wartość Altitude32 leży więc w naszych własnych technologiach, które łatwo rozwijać i dostosowywać do przyszłych wymagań. W czasach wielkich zmian i wojen między nowymi formatami, Trinnov zapewnia doskonałe rozwiązanie pozwalające cieszyć się dźwiękiem 3D ze wszystkich źródeł. Rozszerza możliwości swoich urządzeń o wszystkie nowe formaty dźwięku 3D – pisząc nowe programy tak długo, jak długo będą powstawać filmy z trójwymiarową ścieżką dźwiękową. Zarówno platforma sprzętowa, jak i system operacyjny Altitude32 pozwalają na wiele lat stałej ewolucji, co pozwala użytkownikom być stale na bieźąco z najnowszymi osiągnięciami techniki nagraniowej.

Technologia
Sercem naszego procesora jest sprzętowa platforma nowej generacji – stworzony przez nas procesor DSP można dowolnie rozwijać i unowocześniać. Zamiast skorzystać z kilku procesorów DSP umieszczonych na stałe w obwodach elektronicznych, Trinnov Audio stworzyło wielofunkcyjną platformę opartą o wielordzeniowy procesor Intel, która zapewnia niezrównane możliwości obliczeniowe i jest otwarta na nieograniczoną perspektywę stosowania nowego oprogramowania. Oparta o nasze dziesięcioletnie doświadczenie w stosowaniu podobnych rozwiązań w sprzęcie profesjonalnym, nowa architektura naszego procesora zapewnia najwyższą jakość i trwałość. Altitude32 jest jedynym domowym przedwzmacniaczem kina domowego zdolnym do 32-kanałowej obróbki sygnału 24 bity/192kHz bez jakiegokolwiek downsamplingu. Dzięki przetwarzaniu zmiennoprzecinkowemu osiąga przy tym rozdzielczość 64 bitów. W połączeniu z jednym lub dwoma urządzeniami Magnitude32, możliwe jest korzystanie z 32 wejść oraz 80 wyjść, co pozwala zrealizować najbardziej nawet wymagające projekty. Nowe rozwiązania w branży audio – takie jak implementacja nowych dekoderów 3D, zaawansowane sterowanie subwoferami czy odsłuch binauralny – nie oznaczają konieczności tworzenia nowego procesora DSP. Można je będzie wprowadzić do istniejącej platformy Trinnov bez żadnych kłopotów – nawet za pomocą internetu.
Co więcej, Trinnov nie jest zależny od dostępności układów scalonych produkowanych przez inne firmy. Dzięki temu możemy stosować najnowsze technologie bez żadnych ograniczeń. Aby wprowadzić do naszych urządzeń technologię Dolby Atmos®, zaprojektowaliśmy wspólnie z firmą Dolby nasz własny dekoder, który wychodzi daleko poza granice możliwości 16 kanałów Dolby Atmos®. Producenci korzystający z gotowych komponentów zaprojektowanych dla technologii Atmos musieliby w tym celu nakładać sygnał poszczególnych kanałów. Altitude32 odtwarza materiał w postaci natywnej.

Dźwięk 3D referencyjnej jakości
Zaprojektowaliśmy Altitude32 tak, by osiągnąć niekwestionowaną pozycję lidera w zakresie odtwarzania dźwięku 3D. Nic nie zostawiliśmy przypadkowi: duża liczba kanałów, olbrzymie możliwości obliczeniowe i nasze wyjątkowe opatentowane technologie pozwalają sprostać najwyższym wymaganiom technicznym i uwolnić potencjał dźwięku niezależnie od formatu zapisu sygnału i układu głośników. Altitude32 to prawdziwy wirtuoz. Wyznacza referencyjny poziom na długie lata.

Wszechstronne możliwości dekodowania sygnału
Standardowa wersja Altitude32 w trybie natywnym dekoduje sygnał Dolby Digital Plus®, Dolby TrueHD®, DTS Digital Surround® i DTS-HD Master Audio®. Opcjonalny pakiet 3D pozawala zanurzyć się w dźwięk oparty o najnowsze technologie oferowane przez Dolby Laboratories, DTS i Auro Technologies.
Altitude32 jest pierwszym high-endowym domowym procesorem gotowym na Dolby Atmos®, DTS-X® i wspierającym Auro-3D®, co gwarantuje, że wszystkie istniejące obecnie oraz przyszłe formaty będą odtwarzane bez żadnych problemów.

Formaty Dolby Atmos® i Auro-3D® pozwalają na zmianę liczby kanałów do [odpowiednio] 34 i 13 – co pozwala dramatycznie wzmocnić odczuwanie akcji – zanurzony w dźwięku czujesz się jak w centrum fimowej akcji.
Aby odtwarzać starsze formaty, Altitude32 odtwarza również sygnał Dolby Surround® i Auro-Matic®.
Altitude32 w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez Dolby Atmos®: odtwarza 32 kanały z najwyższą możliwą rozdzielczością, co pozwala swobodnie kreować trójwymiarowe wrażenia dźwiękowe. Pozwala również odtworzyć nieskompresowany sygnał audio oferowany przez Auro-3D® w natywnym formacie 24/192 bez downsamplingu.

Wojna nowych formatów
Efekt dźwięku trójwymiarowego otaczającego słuchacza ze wszystkich stron jest osiągany dzięki stosowaniu dużej liczby kolumn głośnikowych, w tym kolumn umieszczonych powyżej głowy słuchacza.
Choć Dolby Atmos® i Auro-3D stanowią realny krok w kierunku lepszego dźwięku, wynikiem wojny między tymi formatami jest powstanie odrębnych kodeków audio ale konieczność stosowania innego ustawienia kolumn.

ZALECANA KONFIGURACJA PEŁNA
Różnice między systemami Dolby® i Auro® widać najlepiej, kiedy przyjrzymy się zalecanym przez te firmy pełnym konfiguracjom kolumn:
– Dolby Atmos® wymaga zastosowania 10 kanałów dla kolumn umieszczonych powyżej słuchaczy, w dwóch liniach po 5 kolumn.
– Auro-3D wymaga zastosowania powyżej słuchaczy 5 kolumn umieszczonych w kole jak regularny system 5.1 z dodatkową kolumną na samym szczycie.

Zalecana dla osiągnięcia najlepszego dźwięku pozycja kolumn sprawia, że oba te systemy są względem siebie niekompatybilne. Co więcej, w ustawieniu kolumn nie da się osiągnąć żadnego kompromisu, który choć w najmniejszym stopniu spełniałby wymagania obu tych systemów.

Dolby Atmos® i Auro-3D® korzystają z własnych technologii w celu odtwarzania dźwięku zapisanego w starszych formatach. Jednak dźwięk 3D odtwarzają w zupełnie inny sposób.

USTAWIENIE PODSTAWOWE
Minimalna liczba kolumn wymagana przez Dolby Atmos® i Auro-3D® to 9 kolumn [bez subwoferów]: regularny system surround 5.1 i 4 kolumny umieszczone wyżej.
Jak przełożyć ścieżkę dźwiękową Auro-3D® na 32 kolumny systemu Dolby Atmos®?
Nawet w konfiguracji podstawowej pozycja przednich kolumn umieszczonych powyżej słuchacza dla systemu Dolby Atmos® [5.1.4] jest zupełnie niekompatybilna z wymaganiami Auro-3D® [9.1].

Technologia firmy Trinnov pozwala na uzyskanie dźwięku 3D najwyższej jakości niezależnie od formatu zapisu sygnału i konfiguracji kolumn.

Precyzyjne odtwarzanie trójwymiarowego dźwięku niezależnie od formatu sygnału Altitude32 pozwala – poprzez konfiguracyjną stronę menu – przypisać każdej z kolumn parametry pozwalające na poprawne odtwarzanie sygnału Dolby Atmos ® i Auro-3D®. Z technicznego punktu widzenia odtwarzanie dźwięku 3D obu formatów jest niemożliwe z jednej konfiguracji kolumn, co jest wyjątkowo niewygodne dla użytkowników. Jest niemożliwe, ale nie z systemem przestrzennego mapowania kolumn Trinnov.

Mapowanie kolumn 2D/3D Trinnov Audio
Technologia mapowania przestrzennego kolumn 2D/3D opracowana przez firmę Trinnov Audio jest w tej chwili chroniona międzynarodowym patentem. Polega ona na wykorzystaniu unikalnego mikrofonu 3D Trinnov, który lokalizuje wszystkie kolumny w pomieszczeniu i tworzy ich niezwykle dokładną, przestrzenną mapę.
Otrzymana mapa jest następnie wykorzystana jako podstawa do – zachodzących w czasie rzeczywistym – obliczeń korekcji sygnału pozwalającej otrzymać przestrzenny dźwięk najwyższej jakości dla każdej konfiguracji kolumn – nawet tej niezgodnej z zaleceniami.
Innymi słowy: mapowanie kolumn opracowane przez firmę Trinnov Audio pozwala otrzymać przestrzenny dźwięk w każdych warunkach. Pozwala ono rozwiązać wiele problemów:

 • Niezgodność formatów: mapowanie to jedyna technologia niwelująca skutki wojny formatów i zapewniająca kompatybilność ze wszystkimi [istniejącymi i przyszłymi] standardami dźwięku 3D.
 • Zmiana ilości kolumn i kanałów: mapowanie to jedyna technologia będąca uniwersalnym algorytmem pozwalającym na dopasowanie sygnału ze zmiennej ilości kanałów do odtwarzania na zmiennej ilości kolumn.
 • Ograniczenia architektoniczne: mapowanie to jednyna technologia pozwalająca bez problemów eliminować skutki niepoprawnego ustawienia kolumn wynikającego z ograniczeń architektonicznych pomieszczenia odsłuchowego.

Mapowanie kolumn otwiera nowe perspektywy w odtwarzaniu przestrzennego dźwięku najwyższej jakości. Słuchacz może znaleźć się w centrum akcji otoczony holograficznymi efektami przestrzennymi.

Pomoc partnerów Trinnov Audio
Technologia mapowania kolumn zapewnia zgodność ze wszystkimi formatami zapisu dźwięku i konfiguracji kolumn. Odtwarzanie dźwięku 3D wymaga jednak optymalizacji innych parametrów:
– odpowiedniej oceny ustawienia kolumn
– otrzymania zgodności obrazu i dźwięku
– uwzględnienia kształtu pomieszczenia i jego wysokości.

Trinnov Audio: ekspert w zakresie korekcji akustyki
Trinnov Optimizer – wybór profesjonalistów.
Od prawie 10 lat Trinnov dostarcza najbardziej wymagającym klientom z branży audio rozwiązania dotyczące korekcji akustyki pomieszczeń. Nasza technologia Optimizer jest stosowana na każdym etapie produkcji filmowej: od miksowania dźwięku po sale kinowe.

Przez dekady, nawet w studiach o profesjonalnie przygotowanej akustyce, system audio był precyzyjnie kalibrowany zgodnie ze standardami, co pozwalało na osiąganie takiego samego brzmienia od studia nagraniowego po sale kinowe.
Zwykle taka kalibracja polega na analizie przeprowadzanych w czasie rzeczywistym pomiarów oraz odpowiedniej korekcji brzmienia. Jednak coraz więcej realizatorów dźwięku ufa doświadczeniu firmy Trinnov i bardziej zaawansowanym technikom korekcji akustycznej: pomiarom odpowiedzi impulsowej i analizie czas/częstotliwość.

Produkty Trinnov Audio stosują między innymi: TOHO Studios w Japonii [to tu zmiksowano ścieżkę fimu o Godzilli], FOX Studios w Hollywod, kino UGC NORMANDY w Paryżu.

Jedno kompletne rozwiązanie
Wszystkie modele Altitude32 korzystają z tej samej technologii Optimizer, którą stosują studia nagraniowe i kina na całym świecie. Technologii pozwalającej osiągnąć wymagane standardy wierności odtwarzania dźwięku w systemach kina domowego.
Optimizer to jednak znacznie więcej niż proste narzędzie kalibracji dźwięku. Dzisiaj jest to najbardzie zaawansowany system korekcji akustyki dostępny na rynku. Charakteryzuje go przede wszystkim:
– Analiza akustyczna: Optimizer to zaawansowany system pomiarowy wyposażony w możliwość graficznego przedstawiania wyników wielopunktowej oceny akustyki. Raporty akustyczne można zapisywać w plikach pdf.
– Najlepsza w klasie korekcja: W oparciu o pomiary jedno- lub wielopunktowe Optimizer korzysta z opracowanych przez nas algorytmów w celu tworzenia cyfrowych filtrów kompensacyjnych optymalizujących dźwięk pod względem zgodności czasowej i częstotliwościowej. Poprawia to w olbrzymim stopniu amplitudę, zgodność fazową i odpowiedź impulsową wszystkich kolumn w pomieszczeniu.
– Wyjątkowa elastyczność: Optimizer przedstawia krzywe dla 40 różnych parametrów podlegających natychmiastowej korekcji oraz pozwala zapisać do 29 zestawów ustawień własnych użytkownika.
– Inteligentna aktywna zwrotnica: Optimizer obejmuje jedyny w świecie system pozwalający na automatyczne dopasowanie 4-drożnych kolumn napędzanych w quadampingu. Technologia ta jest dziś stosowana w ponad 1500 studiach i kinach na całym świecie.
– Zaawansowana kontrola basu: Optimizer w pełni kontroluje pracę subwoferów, które są zgrane z kolumnami nie tylko pod względem amplitudy ale i zgodności czasowej. Możliwości kontroli niskich częstotliwości są wręcz niegraniczone.

Technologia Optimizer pozwala otrzymać otwarte transparenetne brzmienie o szerokiej scenie dźwiękowej z doskonałą lokalizacją instrumentów i wydarzeń dźwiękowych. Poszczególne kolumny znikają, dźwięk otacza słuchacza pozwalając na doskonałe rozumienie dialogów. Dynamika jest niezrównana, bas – głęboki i szybki.
W zależności od potrzeb użytkownika, Optimizer może być łatwym w użyciu systemem automatycznej kalibracji lub zaawansowanym narzędziem pełnym możliwości wpływu na brzmienie. A wszystko to można osiągnąć zdalnie – za pomocą internetu – z każdego miejsca na świecie.

 

 


Galeria


Specyfikacja

Procesor dźwięku

 • Cyfrowy, 32-kanałowy procesor dźwięku
 • Precyzyjne odtwarzanie dźwięku 3D
 • Zintegrowany z najlepszym w klasie korektorem akustyki pomieszczeń
 • Doskonały system kontroli wielu subwoferów i aktywna zwrotnica z czterodrożną kalibracją
 • 118 wejść cyfrowych i analogowych oraz 80 wyjść audio
 • 8 wejść HDMI, 2 wyjścia HDMI
 • Przyjazna obsługa
 • Wbudowane WiFi oraz możliwość pracy jako odtwarzacz plików zgodny z UPnP/DLNA
 • Szerokie możliwości zdalnego sterowania
Wspierane formaty audio/video
 • Audio LPCM: wejścia AES dla 16 kanałów zgodne z DCI
 • Kodeki dźwięku 3D [opcjonalne]: Dolby Atmos, DTS-X, Auro-3D
 • Kodeki dźwięku HD: Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
 • HDMI: zgodne ze standardem 1.4B z przesyłem obrazu wideo 3D [wspierane HDMI 2.0]
 • Odtwarzenie UpnP/DLNA: WAW, AIFF, OGG, FLAC do 24bitów/192kHz
Technologie własne
 • Opatentowana technologia mapowania 2D/3D firmy Trinnov
 • Optymalizacja akustyki pomieszczeń firmy Trinnov
Platforma sprzętowa nowej generacji
 • Rewolucyjna architektura z możliwością dalszego rozwoju
 • Natywna obróbka 24 bity/192kHz oraz zmiennoprzecinkowa obróbka 64-bitowa
 • Możliwość stosowania nowych programów bez konieczności wymiany procesora
 • Trwała budowa oparta o nasze produkty profesjonalne
 • Konwertery AD/DA firmy Trinnov na codzień stosowane w najlepszych studiach masteringowych
Obróbka dźwięku
 • Procesor automatyczny
 • Wielopunktowy pomiar akustyki [z mikrofonem Trinnov 3D]
 • Analiza czas/częstotliwość oparta o pomiar odpowiedzi impulsowych
 • Optymalizacja akustyki pomieszczeń
 • Krzywe charakterystyczne
 • Możliwe sterowanie ręczne
 • Dla każdego kanału dostępny 31 pasmowy korektor, kontola wzmocnienia, polaryzacji i opóźnienia
 • Opóźnienie podawane w metrach/milisekundach/klatkach wobec punktu odsłuchowego i możliwość kontroli globalnego opóźnienia
 • Możliwość ustawiania balansu przód/okalające/góra
 • Pełna kontrola nad obróbką
Sterowanie subwoferami
 • Regulowane filtry dolno- i górnopzepustowe edytowane dla grup lub poszczególnych subów
 • Wsparcie dla maksymalnie 32 subwoferów
 • Automatyczna kontrola poziomu, opóźnienia i zgodności fazowej
Zdalne sterowanie
 • Zdalne sterowanie przez internet z poziomu tabletu, laptopa lub smartfonu
 • Dwustonny interfejs sieciowy [od 2 połowy 2015]
 • Protokół Telnet i RS-232
 • Dostępne moduły Crestron i Savant
 • Wbudowany gidabitowy Ethernet oraz dostęp WiFi
 • Pilot zdalnego sterowania [podczerwień]
 • Wyjście/wejście wyzwalacza 12V