Inne modele

Producent: Trinnov Audio

Model: Trinnov Audio Altitude16

Typ: Kino domowe / Procesor dźwięku


Opis

Trinnov Audio Altitude16 – procesor dźwięku

Altitude16 pozwala zanurzyć się w dźwiękach kina domowego w zaciszu własnego pokoju odsłuchowego – to bezproblemowy sposób na dźwięk, który w prosty sposób tworzy kinową aurę – nawet w najmniejszym pomieszczeniu odsłuchowym.

 

W oparciu o technologie zastosowane w rewolucyjnym procesorze Altitude32, Trinnov Audio wprowadza na rynek procesor Altitude16. Oferuje on doskonałe możliwości optymalizacji akustyki pomieszczeń, świetne,  otaczające słuchacza,brzmienie oraz aktywne zwrotnice i niezrównaną elastyczność zarządzania basem.

 

Wszystko to w nowym, mniejszym – i jeszcze bardziej eleganckim – opakowaniu. Trinnov Audio Altitude16 bez wachania nazwać można drogą do audiofilskiego nieba. Procesor potrafi przetwarzać informacje dla 16 kanałów. Wyposażony jest w możliwość dekodowania Dolby Atmos, Auro 3-D oraz DTS:X, wspiera 16 wyjść i poddaje natywnej obróbce sygnał audio 24bit/96kHz. Wyposażony jest także w aktywne, 4-drożne zwrotnice, a ilość wyjść subwoferów nie jest niczym ograniczona.

 

Altitude16 przeznaczony jest dla osób, które szukają najlepszej jakości i możliwości najszerszego dopasowania do specyficznych warunków. Ci którzy stawiają przed sobą najwyższe wymagania, nie zawiodą się.

Stephen Dawson, Sound + Image, Australia

 

Uwolnione HDMI
Stała ewolucja standardu HDMI stawia wiele wyzwań przed producentami sprzętu. Innowacyjna platforma programowa Trinnov nie tylko pozwala monitorować i analizować wszystkie strumienie danych HDMI bezpośrednio z poziomu procesora, ale i oferuje wyjątkowe możliwości rozwiązania problemów związanych z brakiem kompatybilności HDMI.

Dekodowanie w pakiecie all-inclusive
Podstawowa wersja Altitude16 natywnie dekoduje sygnał Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS Digital Surround i DTS-HD Master Audio. Altitude16 jest również standardowo wyposażony we wszystkie kodeki umożliwiające wejście w świat immersyjnego dźwięku opartego o najnowsze technologie opracowane przez Dolby Laboratories, DTS Inci Auro Technologies.

Instrukcje krok-po-kroku
Procesor Altitude16 dostarczany jest z własnym oprogramowaniem ułatwiającym jego instalację i integrację. Program ten prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie kroki procesu od wyboru najbardziej odpowiednich wejść i wyjść po wybór najlepszego układu kolumn. Dzięki tej pomocy proces konfiguracji i kalibracji staje się naprawdę prosty.

Remapowanie
Nasz mikrofon pozwala na dokładne pomiary 3D. Dzięki temu pozycja każdej kolumny – jej odległość, wysokość i azymut – może być ustalona z niespotykaną precyzją. Skoro wiemy, gdzie mają znaleźć się określone efekty ścieżki dźwiękowej [właśnie przez nas odkodowanej], potrafimy przeprowadzić ‘remapowanie’, tj. przenieść dźwięki z teoriicyfrowego zapisu ścieżki do realnej przestrzenikonkretnego pomieszczenia odsłuchowego – wykorzystując dwie lub trzy najbliższe kolumny tworzymy fantomowy obraz dźwięku dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć. Mapowanie 2D obejmuje przede wszystkim płaszczyznę poziomą. Mapowanie 3D uwzględnia również wysokość i azymut.

Wybitne doświadczenie w instalacjach kina domowego
Trinnov od lat współpracuje z najbardziej szanowanymi producentami sprzętu oraz integratorami systemów, co pozwala nam pracować przy najbardziej ambitnych projektach w całej branży. Publikując własne zalecenia pozycjonowania kolumn oferujemy naszą wiedzę wszystkim integratorom, co jest rozszerzeniem naszych słynnych Wykładów CEDIA.

 

Profesjonalne podejście firmy Trinnov odzwierciedlone w możliwościach procesora Altitude16 pozwala osiągnąć maksymalną jakość dźwięku za uczciwą cenę oraz dopasować końcowy charakter brzmienia do indywidualnych upodobań użytkowników.

Maxim Naumov, Stereo & Video, Rosja

 

 

Unikalne zarządzanie basem
Jeżeli chodzi o zarządzanie niskimi częstotliwościami, Trinnov posiada najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku. Oczywistością jest możliwość natychmiastowej regulacji sposobu działania jednego lub wielu subwoferów dla każdego z kanałów. Unikalną opcją jest możliwość zarządzania niskimi częstotliwościami tworzonymi przez mniejsze kolumny. Daje to użytkownikom kompletną kontrolę nad częstotliwością podziału zwrotnic, typami filtrów, nachyleniem krzywych oraz kierowaniem basu w wymagane miejsca.

CEDIA Designer
TCD jest internetowym narzędziem, które pozwala użytkownikom na tworzenie – w ciągu minut – bezbłędnych technicznie projektów systemów kina domowego, dokumentów wsparcia oraz renderów dla dekoratorów. Oprogramowanie TCD obejmuje pełną linię produktów Trinnov, co pozwala na łatwą integrację procesora Altitude z najbardziej nawet skomplikowanymi systemami.

 

Przejrzystość i spójność tego procesora zaskakują mnie bezgranicznie. Jeżeli wziąć pod uwagę ilość etapów obróbki i wzmocnienia, nawet przy wyłączonej optymalizacji powinien brzmieć najwyżej dobrze. Kiedy go jednak włączysz, dźwięk zmienia się, ściany pokoju znikają a brzmienie oddaje pełne poczucie realizmu.

Steve Withers, Home Cinema Choice Magazine, Wielka Brytania

 

Przyszłość dźwięku dookólnego
Alitude 16 robi wiele wspaniałych rzeczy, których nie potrafi zrobić żaden inny procesor. Wynika to z faktu, że nie opieramy się na możliwościach oferowanych przez układy procesorów dostępne na szerokim rynku. Potrafimy kontrolować ścieżkę sygnału od początku do końca. Co więcej, zamiar – jak inne firmy – czekać aż ktoś zaprojektuje chipy o nowych możliwościach, programowa platforma Altitude połączona z umiejętnościami Trinnov w zakresie rozumienia zagadnień 3D audio, daje nam możliwości kreowania brzmienia nieosiągalne dla nikogo innego.


Galeria