Inne modele

Producent: Jorma Design

Model: Jorma Design Prime Power

Typ: Kable / Zasilające


Opis

Jorma Design Prime Power

Przewód zasialający serii Prime Power – akcesoria serii Prime oferują brzmienie, którego podstawową cechą jest absolutna transparentność. To bez wątpienia jedna z najprostszych dróg, która prowadzi do osiągnięcia wyżyn hi-end.

 

Odniosłem wrażenie, że przy tym samym poziomie wysterowania wzmacniacza teraz było głośniej. I to pomimo faktu, że kabel podpinałem przecież do źródła. Być może wynikało to z bardziej dosłownego akcentowania potęgi basu, a może z wyraźniejszego rysunku szczegółów. Prime podąża w tym samym kierunku co Origo – naświetla dźwięk zastany, ale robi to nieco odważniej, z high-endową dojrzałością i finezją.  Najwyższe modele zasilające Jormy to produkty solidne i budzące szacunek. Ich największym atutem jest to, że nie próbują podrasować dźwięku, lecz zostawiają go takim, jaki jest. Raz jeszcze okazuje się, że najwięcej można osiągnąć w, teoretycznie przynajmniej, najprostszy sposób. Przysłowiowy brak charakteru własnego to cnota, o której nie wszyscy producenci kabli pamiętają. Osób poszukujących tak rozumianej neutralności Origo i Prime na pewno nie zawiodą. Choć z drugiej strony, ceny dyktowane przez szwedzkiego producenta mogą ostudzić nawet wielki zapał.

Mariusz Malinowski, HiFi i Muzyka, 07-08/2014

 

Serię Jorma Design Prime tworzą ponadto:

  • Interkonekt analogowy  Prime RCA
  • Interkonekt analogowy  Prime XLR
  • Przewód głośnikowy Prime

Recenzja

Jorma Design Prime Power

Marek Dyba - HiFidelity, 2016-01

"Produkty Jormy nie sprawiły, że stałem się fanem testowania kabli, podobnie jak nie sprawił tego Hijiri – również dlatego, że trudno mi sobie wyobrazić inne kable, które byłyby tak przezroczyste jak te."