Inne modele

Producent: Jorma Design

Model: Jorma Design Origo Power

Typ: Kable / Zasilające


Opis

Jorma Design Origo Power

W języku łacińskim „Origo” przetłumaczyć można jako „Źródło”. Przewód zasilający serii Origo Power to jedno z tych audiofilskich akcesoriów, w którym nie ma miejsca na tanie efekciarstwo… subtelne zmiany i szlachetność brzmienia systemu można dostrzec, gdy zaczynamy dostrzegać lepszą kontrolę całego pasma.

Jeśli brzmienie systemu sprawia wrażenie „zmęczonego”, akcesoria serii Origo pomogą ożywić dźwięk. W konstrukcji uproszczono ekranowanie i zrezygnowano z filtrów Bybee, ale wykorzystano prawie dokładnie tę samą technologię, którą znajdziemy w serii Prime: przewodnik to najczystsza miedź oraz podwójne ekranowanie.

Origo zaskoczył mnie brakiem wyraźnego charakteru brzmieniowego (po zastąpieniu nim Neela N14 E Gold). Myślałem, że kilkakrotna różnica w cenie przyniesie natychmiastową poprawę w każdym aspekcie, ale szwedzka sieciówka nie należy do produktów uwodzących efekciarstwem. Docenić jej walory można dopiero po etapie adaptacji słuchu do nowego elementu w systemie. Wtedy rzeczywiście okazuje się, że dźwięk nabiera subtelnej, ale konsekwentnej szlachetności.  Bas jest prowadzony starannie, z zachowaniem wzorowej dyscypliny, choć bez ograniczania jego masy. Również dynamikę wzbogaca przeniesienie kontroli na wyższy poziom. Nie ma spowolnienia, ale z drugiej strony – nie ma też czynnika subiektywnie przyspieszającego prezentację. Tak jakby teraz dźwięk uzyskał optymalną prędkość.

 

Mariusz Malinowski, HiFi i Muzyka, 07-08/2014

 

Serię Jorma Design Origo tworzą:

  • Interkonekt analogowy Origo RCA
  • Interkonekt analogowy Origo XLR
  • Przewód głośnikowy Origo

Recenzja

Jorma Design Origo Power

Mariusz Malinowski - HiFiMuzyka, 2014-08

"Kable zasilające Jormy powinny zainteresować posiadaczy systemów, w których nie trzeba już niczego poprawiać, a jedynie podkreślić klasę i neutralność."