Inne modele

Producent: Jorma Design

Model: Jorma Design Unity

Typ: Kable / Głośnikowe


Opis

Jorma Design Unity

Jorma Design Unity – przewód głośnikowy. Akcesoria serii Unity eksponują delikatną muzykalność brzmienia. W środkowej i dolnej pasma, nadmierną rozdzielczość zastępuje płynność brzmienia – to sprzyja muzykalności i przyjemności ze słuchania muzyki.

Wyraz „Unity” jest pojęciem wieloznacznym. To stan „bycia jednością” lub „stan trwania w zgodzie i harmonii”. W matematyce Unity oznacza się liczbą „jeden”. Unity zastępuje, produkowane blisko osiem lat, przewody i akcesoria linii No1. To zupełnie nowy projekt, a zmiany dotyczą praktycznie wszystkich aspektów zarówno konstrukcji jak i jakości oferowanego brzmienia. Seria Unity pokazana została po raz pierwszy na targach CES w Las Vegas, w 2011 roku oraz w Monachium – na wystawie High End 2011. Akcesoria Unity są trzecią serią, którą wyposażono w drewniane elementy – dokładnie takie same jak w seriach Origo i Prime. Wykonano je z drewna klonowego i ozdobiono miedzianymi etykietami.

Dźwięk prezentowany przez Unity określiłbym jako wypełniony i rozbudowany. Łączówka świetnie podkreśla stereofonię systemu oraz nieco powiększa dźwięk. Słuchacz odnosi wrażenie, że jest niemal otulany przez muzykę. Dzieje się tak między innymi za sprawą wyeksponowanego i wysuniętego w jego kierunku pierwszego planu. Średnica jest mięsista i masywna, ale raczej dzięki wspomnianemu powiększeniu dźwięków niż ingerencji w temperaturę barw. Pod tym względem neutralność Jormy zasługuje na bardzo wysoką ocenę.

Mariusz Malinowski, HiFi i Muzyka, Wrzesień 2017

Serię Jorma Design Unity tworzą ponadto:

  • Interkonekt analogowy Unity RCA
  • Interkonekt analogowy Unity XLR
  • Przewód zasilający Unity Power

Recenzja

Jorma Design Unity

Mariusz Malinowski - HiFiMuzyka, 2017-09

"Jorma Unity to przewód do uniwersalnego zastosowania. Jest neutralny, świetnie się wczuwa w „ciężar” muzyki oraz kapitalnie operuje dynamiką. Pomimo wysokiej ceny, jest wart odsłuchu. Sprawdzi się w niejednym systemie."