Inne modele

Producent: Jorma Design

Model: Jorma Design Origo

Typ: Kable / Głośnikowe


Opis

Jorma Design Origo

Jorma Design Origo – przewód głośnikowy, w którym nie ma miejsca na tanie efekciarstwo… Subtelne zmiany i szlachetność brzmienia systemu można dostrzec, gdy zaczynamy dostrzegać lepszą kontrolę całego pasma.

Jeśli brzmienie systemu sprawia wrażenie „zmęczonego”, akcesoria serii Origo pomogą ożywić dźwięk. W konstrukcji uproszczono ekranowanie i zrezygnowano z filtrów Bybee, ale wykorzystano prawie dokładnie tę samą technologię, którą znajdziemy w serii Prime: przewodnik to najczystsza miedź, w roli izolatora – przezroczysty teflon, włókna ceramiczne.

Origo zaskoczył mnie brakiem wyraźnego charakteru brzmieniowego (po zastąpieniu nim Neela N14 E Gold). Myślałem, że kilkakrotna różnica w cenie przyniesie natychmiastową poprawę w każdym aspekcie, ale szwedzka sieciówka nie należy do produktów uwodzących efekciarstwem. Docenić jej walory można dopiero po etapie adaptacji słuchu do nowego elementu w systemie. Wtedy rzeczywiście okazuje się, że dźwięk nabiera subtelnej, ale konsekwentnej szlachetności.  Bas jest prowadzony starannie, z zachowaniem wzorowej dyscypliny, choć bez ograniczania jego masy. Również dynamikę wzbogaca przeniesienie kontroli na wyższy poziom. Nie ma spowolnienia, ale z drugiej strony – nie ma też czynnika subiektywnie przyspieszającego prezentację. Tak jakby teraz dźwięk uzyskał optymalną prędkość.

 

Mariusz Malinowski, HiFi i Muzyka, 07-08/2014

Serię Jorma Design Origo tworzą:

  • Interkonekt analogowy  Origo RCA
  • Interkonekt analogowy  Origo XLR
  • Przewód zasilający Origo Power

Recenzja

Jorma Design Origo

Mariusz Malinowski - HiFiMuzyka, 2014-04

"Kable Origo ułatwiają rysowanie sceny z rozmachem, co w połączeniu z dużą masąbrzmienia przekłada się na dźwięk powiększony, a nawet panoramiczny (...) Jorma Origo to dobry wybór, pod warunkiem odpowiedniej aplikacji. Rekomendacja do systemów o klasycznym profilu tranzystorowym."