Inne modele

Producent: Artesania

Model: Artesania Audio Exoteryc

Typ: Akcesoria / Stoliki


Opis

Artesania Audio Exoteryc – stolik audio

Artesania Audio Exoteryc to jeden z najlepszych na świecie stolików dedykowany pod wysokiej jakości urządzenia audio.

 • Specjalna platforma pod gramofon, stal nierdzewna, struktura antymagnetyczna wspiera półkę wykonaną z trzywarstwowego, specjalnie hartowanego szkła.
 • Górne mocowania ze stali nierdzewnej znajdujące się na nogach stolika, zostały wyposażone w stożkowe zagłębienia, podtrzymują kolce platformy pod gramofon.
 • Konstrukcja zewnętrzna, wykonana z metalu wypełnionego specjalnymi cząsteczkami i elastomerami. Pionowe rury stojaka mają średnicę 60 mm. Czynniki te wpływają na bardzo duży ciężar stolika, jego odporność na rezonanse oraz stabilność. Współczynnik rezonansu całej konstrukcji został znacząco obniżony. Konstrukcja pokryta została ciemnoszarym lakierem strukturalnym.
 • Wewnętrzna konstrukcja podwieszona. Odznacza się udźwigiem 150 kg.
 • Nylonowe cylindry wspierają wewnętrzną konstrukcję podwieszoną.
 • Terminal uziemiający w celu podłączenia elektroniki (kluczowy dla gramofonu).
 • Tylne pręty o regulowanej wysokości wzmacniają strukturę zewnętrzną w celu jej zablokowania i zapewnienia stabilności.
 • Ramy posiadające regulowaną wysokość mogą być przesuwane i zablokowane na pożądanej wysokości na pionowych stalowych prętach, wewnętrznej, podwieszonej struktury stolika.
 • Ramiona liniowe wykonane ze stali antymagnetycznej przesuwają się równolegle i pod kątem w stosunku do ram. Ramiona wyposażono w regulowane kolce (mogą być zamocowane w różnych położeniach), które podpierają znajdujące się na nich dyski izolujące i podkładki tłumiące. Całkowita wszechstronność pozycjonowania ramion i kolców pozwala na optymalny dobór punktów podparcia różnych urządzeń elektronicznych.
 • Dyski izolujące i podkładki wytłumiające podpierają elementy elektroniczne (bez konieczności instalowania półek). Ich instalacja jest ułatwiona dzięki zastosowaniu elastycznych wkładek gwarantujących stabilność w trakcie umieszczania urządzeń na czterech gwintowanych, regulowanych kolcach.
 • Odbojniki stabilizujące wewnętrzną strukturę podwieszaną Zatrzymujące najmniejsze ruchy wahadłowe struktury wewnętrznej stolika. Cztery w sumie, umieszczone w najniższych punktach stolika.
 • Dyski ze stali nierdzewnej podtrzymują kolce stojaka. Na wyposażeniu znajdują się dwa rodzaje podkładek, różniące się między sobą charakterem brzmienia, w zależności od akustyki pomieszczenia. Domyślnie używane są podkładki w kolorze białym.

Akcesoria na wyposażeniu

 • Tłumiki drgań
  Specjalne antymagnetyczne i antywibracyjne tłumiki ważące 2,4 kg każdy, których zadaniem jest eliminacja najdrobniejszych nawet pasożytniczych wibracji pochodzących od obudowy urządzenia elektronicznego. Pełnią one również rolę osłony przed zakłóceniami RFI w systemach cyfrowych.
 • Podkładki tłumiące
  Umieszczane pod dyskami stalowymi podtrzymującymi cały stolik. Cztery czarne, średniej gęstości neoprenowe dyski pełnia rolę tłumiącą, dodatkowo w komplecie dostarczane są cztery białe dyski poliamidowe odprowadzające energię mechaniczną.

Akcesoria opcjonalne

 • Platforma pod gramofon
  Pozwala na optymalne umieszczenie gramofonu o wadze nie przekraczającej 150 kg. Pod platformą znajduje się wolna przestrzeń o wysokości 14 cm.
  – Waga: 50kg.
  – Wymiary: 72.5 x 57 x 3 cm
 • Platforma podłogowa
  Pozwala na optymalne umieszczenie wzmacniacza o wadze nie przekraczającej 150 kg. Pod platformą znajduje się wolna przestrzeń o wysokości 14 cm.
  – Waga: 50kg.
  – Wymiary: 72.5 x 57 x 3 cm

„Muzyka była większa, lepiej nagrana, lepszy był wgląd w nagranie, a skraje pasma brzmiały w sposób tak samo niewymuszony i naturalny jak średnica.”

HiFi+, January 2013

„System stolików Artesania osiągnął sukces dzięki niezwykłej wszechstronności – zaspokajając potrzeby dużych i niewymiarowych urządzeń – bez ograniczania bezpieczeństwa całej struktury. Jeśli jesteście w stanie usprawiedliwić wydatek związany z jego zakupem w kontekście całego posiadanego systemu, to zdecydowanie jest to najlepszy system podtrzymujący sprzęt AV na rynku.”

HiFi News, Verdict 2011 – Sound Quality 89%

„Nie wiem jak opisać jego brzmienie, ponieważ on nie ma swojego brzmienia. Jest nieprawdopodobnie neutralny. Sprawił, że mój poprzedni stolik brzmiał w porównaniu do niego w sposób nudny i podkolorowany na skrajach pasma. Czystsze wysokie i cichszy bas Exoteryc’a poprawił ogólną solidność i kontrolę dźwięku mojego systemu.”

STEREO TIMES, 2012 Most Wanted Components

„Exoteryc jest stolikiem wyczynowym. W głównym kręgu jego działalności znajduje się minimalizacja wibracji. Sprawia on, że urządzenia zachowują swój charakter brzmienia.”

SIXMOONS.COM, 2012

„Pasożytniczy szum całkowicie zanika, a w zamian otrzymujemy znakomity, czysty dźwięk. Stolik Exoteryc wyciska do ostatniej kropli potencjał drzemiący w komponentach na nim ustawionych.”

HAUTE FIDÉLITÉ, September 2010


Recenzja

Artesania Audio Exoteryc

HiFiMuzyka, 2014-05

"Cały system ustawiony na Exoterycu zyskał ostateczny szlif. Poprawie uległy ważne aspekty brzmienia: spójność, szczegółowość, dynamika i czytelność. Skala opisanych zjawisk jest mniejsza, niż występująca przy wymianie komponentów grających. Niemniej okazuje się, że w mozolnie budowanym systemie, dopasowanym do upodobań słuchacza, drzemie jeszcze potencjał. Stolik bez wątpienia korzystnie wpływa na brzmienie komponentów."


Nagrody: