Inne modele

Producent: Verictum

Model: Verictum X Bulk

Typ: Akcesoria / Listwy i kondycjonery


Opis

Verictum x Bulk

Kondycjoner masy i sztuczne uziemienie.

 

W X Bulk wykorzystano specjalne zaprojektowane moduły, których zadaniem jest skuteczne pochłanianie zakłóceń EMI/RFI. Produkcję oparto o technologię X. Są one wymrażane w komorze kriogenicznej w temp. -196 st. C podczas długotrwałego, specjalnie dla nich opracowanego procesu. Przewodnikiem jest kriogenizowane srebro o laboratoryjnej czystości 4N. Przewód połączeniowy ze srebra dzięki procesom metalurgicznym i odpowiedniej kriogenizacji posiada znakomitą przewodność, bardzo ważną dla odprowadzania zakłóceń z masy urządzeń. Podobnie same moduły wewnątrz X Bulka są skutecznie ekranowane przed zakłóceniami z zewnątrz, aby wykluczyć pasożytnicze oddziaływanie na ich funkcjonowanie. Brak eliminacji zakłóceń zewnętrznych skutkowałoby znacznym obniżeniem i zaburzeniami w eliminowaniu zakłóceń z masy konkretnego urządzenia, a w efekcie niekorzystnie wpływałoby na dźwięk. Obudowa jest wykonana z egzotycznego drewna merbau w całości na CNC, a same filtry są w niej trwale zalane w specjalnej żywicy.

X Bulk jest niezbędnym uzupełnieniem wysokiej klasy systemów audio: wzmacniaczy zintegrowanych, końcówek mocy i przedwzmacniaczy, listw sieciowych oraz źródeł dźwięku CD i DAC. Jego zadaniem jest jak najefektywniejsze odprowadzenie pasożytniczych zakłóceń EMI/RFI z wyżej wymienionych urządzeń i wypromieniowanie ich w postaci energii cieplnej.

Użytkując i testując różnego rodzaju kondycjonery tego typu wielokrotnie okazywało się, że ich oddziaływanie było dość łatwe do wychwycenia, ale nie podążało w oczekiwanym kierunku. X Bulk ma za zdanie tylko oczyszczać masę urządzeń z zakłóceń i uwalniać ich prawdziwy potencjał. Nie jest zadaniem X Bulka korekcja pasm, ale tylko i aż: filtracja zakłóceń urządzeń audio.

X Bulk jest urządzeniem pasywnym. Działa maksymalnie skutecznnie i nie ingeruje w charakter brzmienia urządzeń audio użytkowników. Uwalnia jednocześnie ich pełny potencjał soniczny. X Bulk jest najefektywniejszym, neutralnym (działającym kompleksowo na pełne pasmo) urządzeniem tego typu na rynku! X Bulk nie kształtuje dźwięku, uwalnia potencjał urządzenia/systemu, nie koryguje ale pogłębia cechy systemu, dlatego często pokazuje prawdę o systemie, tym samym wskazuje nad czym nalezy popracować, aby wpełni wykorzystać jego potencjał.

 


Recenzja

Verictum X Bulk

Wojciech Pacuła - HiFidelity, 2015-06

"Filtry robią z sygnałem coś takiego, jakbyśmy przechodzili z mp3 na płytę CD. Dźwięk robi się bogatszy i głębszy, bardziej wypełniony i gęstszy. Choć pierwsze wrażenie, szczególnie jeśli nie słyszeliśmy takich produktów wcześniej, albo nie mamy jeszcze jasno określonego kierunku zmian, w którym chcielibyśmy podążać, może być inne."