Inne modele

Producent: Aesthetix

Model: Aesthetix ABCD-1 Demagnetizer

Typ: Akcesoria / Listwy i kondycjonery


Opis

Aesthetix ABCD-1 – demagnetyzer wkładek gramofonowych

Pierwszy, zaprojektowany i wyprodukowany w Stanach demagnetyzer wkładek gramofonowych, ABCD-1, utrzyma dźwięk analogowego gramofonu w najlepszej formie. Raz w tygodniu po prostu podłącz przewody swojego gramofonu do ABCD-1, następnie włącz łagodnie narastający i opadający prąd i przepuść przez przewody ultra czysty, demagnetyzujący sygnał.

Aesthetix ABCD-1 zaprojektowano tak, by spełniał określone wymagania dzisiejszego rynku: dostępny cenowo demagnetyzer wkładek MC, który przywraca potencjał wkładki bez pozostawiania śladów swojego działania. Okresowe demagnesowanie wkładki gramofonowej z ruchomą cewką usuwa z jej dźwięku drobne „mgiełki”, psujące przyjemność słuchania kolekcji płyt. Mówiąc najprościej, „mgiełki” te wynikają z pewnych niedoskonałości elektromagnetycznych własności wkładki gramofonowej. Aesthetix ABCD1 usuwa te „mgiełki”, przywracając właściwą dynamikę, niuanse i emocje dźwiękowi z ulubionych płyt. Aesthetix ABCD-1 jest zasilany z baterii dla łatwego korzystania z tego urządzenia na całym świecie.

Aby lepiej zrozumieć, jak działa demagnetyzer ABCD-1, należy pamiętać, że wkładka gramofonowa z ruchomą cewką to w zasadzie cewka z drutu, nawinięta wokół kawałka żelaza (lub materiału ferromagnetycznego), zawieszona w polu magnetycznym. Ten elektryczny generator jest aktywowany przez igłę wkładki, poruszającą się w rowku płyty. Cewka porusza się i generuje sygnał, który jest wzmacniany, a następnie przesyłany do głośników. Wystarczy sobie przypomnieć proste doświadczenie, polegające na umieszczeniu szpilki w polu silnego magnesu na kilka minut. Po tym czasie szpilka, wykonana z materiału ferromagnetycznego, jest namagnesowana na tyle silnie, że może przyciągnąć inne szpilki.

W najlepszych współczesnych wkładkach gramofonowych z ruchomą cewką stosuje się bardzo silne magnesy, takie jak neodymowe czy samarowo-kobaltowe. Gdy ruchoma cewka wchłonie część strumienia magnetycznego, dźwięk stanie się mroczny i słabiej zdefiniowany. Dzieje się tak, ponieważ namagnetyzowana cewka nie generuje sygnału o takim zróżnicowaniu, jak wówczas, gdy nie jest namagnesowana.

ABCD-1 neutralizuje niepożądany ładunek magnetyczny ruchomej cewki, przywracając pełną sprawność w ciągu kilku minut. Demagnetyzując wkładkę z ruchomą cewką za pomocą Aesthetix ABCD-1 co tydzień lub dwa, przedłużasz jej żywotność, zwiększasz radość ze słuchania muzyki i wartość samej muzyki.

Opinie

Każdy, kto jest fanem muzyki analogowej, z pewnością zechce mieć uroczy, zasilany z baterii demagnetyzer Aesthetix.

Raport z targów Las Vegas ’96 WCES , R. J. Rosen i L. Brownell, Stereophile,04/1996, Vol. 19, No. 4

Efekty … nie były subtelne … nagłe ataki są lepiej artykułowane… gra instrumentów zyskała więcej powietrza i skupienia, co powiększyło przestrzeń dźwiękową.

M. Astor, The Audio Adventure, 07/1996, Vol. 3, No. 6


Galeria


Nagrody: